CZY CHEMIA TO COŚ WIĘCEJ NIŻ NAUKA?-Projekt edukacyjny

12 czerwca 2017 r. uczniowie klas trzecich: A. Antosiewicz, K. Brzeska, P. Jastrzębska, J. Tarłowska, M. Pietraszek oraz uczeń klasy drugiej K. Sobowicz zaprezentowali uczniom klasy czwartej i piątej efekty realizowanego projektu edukacyjnego p.t. Czy chemia to coś więcej niż nauka?.

Wszyscy wiemy, że z chemią możemy spotkać się na każdym kroku naszego życia codziennego. Jednak chemia to nie tylko przedmiot szkolny, na którym uczymy się definicji, rozwiązujemy zadania ale również poznajemy zjawiska, reakcje, przemiany, które zachodzą w naszym otoczeniu i w nas samych. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć także o reakcjach chemicznych, które obserwować można w otaczającym nas świecie. Doświadczenia są jedną z głównych metod aktywizujących, pozwalają rozwijać wyobraźnię i kształcić poczucie własnych zdolności i umiejętności.
Grupa realizująca projekt przedstawiła zgromadzonym uczniom szkoły podstawowej prezentacje multimedialną oraz jedenaście doświadczeń. Jedne z nich nawiązywały do sytuacji z życia codziennego jak np. badanie ph wybranych substancji, inne bawiły jak np. ognisty smok. Efekty pracy gimnazjalistów zostały nagrodzone przez oglądających gromkimi brawami, a wielu z nich zastanawiało się jak samodzielnie w domu wykonać niektóre z prezentowanych doświadczeń.

Komentowanie zamknięte.