Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach

DRUŻYNY SZACHOWYCH MISTRZÓW POWIATU w IGRZYSKACH ZSZ WYŁONIONE

Utworzono dnia 02.12.2018

Drużyny Szachowych Mistrzów Powiatu w Igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego Dzieci i Młodzieży wyłonione. W Igrzyskach Szachowych w Gminnym Gimnazjum w Kozodawach wystartowało siedem drużyn dziecięcych - roczniki 2006 i młodsi i sześć młodzieżowych - roczniki 2003-2005, z dziewięciu szkół.

Wśród młodzieżowych zwyciężyła drużyna SP im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, przed SP Moniatycze, Gimnazjum Kozodawy, SP Mieniany, SP Hulcze, SP Dołhobyczów.

Wśród dzieci zwyciężyła drużyna SP im. Jana Pawła II w Mienianach, przed SP Mircze, SP Hulcze, SP Szychowice, SP Dołhobyczów, SP Czerniczyn, SP Moniatycze.

Dzięki sponsorom, w imieniu Wójta Gminy Hrubieszów Pana Tomasza Zająca, puchary dla trzech drużyn młodzieżowych i dla Mistrzyni Powiatu - Mileny Rychel z Gim. Kozodawy oraz dla Mistrza Powiatu Piotra Jastrzębskiego z SP im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, wręczył Sekretarz Urzędu Gminy Hrubieszów Pan Robert Palichleb.

W imieniu Wójta Gminy Dołhobyczów, Pana Grzegorza Drewnika, puchary dla trzech drużyn dziecięcych i dla Mistrzyni Powiatu - Martyny Siekirda z SP Szychowice oraz Mistrza Powiatu - Mateusza Łosia, wręczył Dyrektor SP Hulcze, Pan Mirosław Sobczuk.

Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. Gratuluję zwycięzcom i życzę sukcesów w Igrzyskach Wojewódzkich.

Igrzyska Dzieci - Parczew, wtorek 4 grudnia. Igrzyska Młodzieży - Tomaszów Lubelski, środa 12 grudnia.

Dziękujemy gospodarzom, za przygotowanie sali gier i miłą gościnę, szczególnie Dyrektorowi Gminnego Gimnazjum w Kozodawach, Panu Robertowi Kryszczukowi.

Dziękuję gorąco sponsorom. Dziękuję opiekunom i Dyrekcjom Szkół za zapewnienie dowozu, opieki i przygotowanie szachistów.

Zapraszamy inne i szkoły. Wierzę, że za rok, w Igrzyskach wystąpią przedstawiciele innych gmin.

Szczegóły na: WWW.CHESSARBITER.COM.PL z datą 27.11.2018 - Kozodawy.

Sędzia i Instruktor Szachowy
Mieczysław Pszeniczka

GALERIA

źródło: http://lubiehrubie.pl/sport/druzyny-szachowych-mistrzow-powiatu-w-igrzyskach-szs-wylonione