Utworzono dnia 26.01.2018

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Moniatyczach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 23 stycznia 2018r w szkole odbyła się wspaniała impreza zorganizowana przez przedszkolaków i uczniów z klas I-III. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor K. Lewandowska, witając przybyłych gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały bogaty program artystyczny, na który składały się w większości wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, tańcu, montażu słowno-muzycznym oraz zabawnych skeczach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem, nagradzając występujących brawami. Mimo zimowej pogody frekwencja dopisała. Po części artystycznej wnuki złożyły życzenia i obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami. Były to piękne pudełeczka z życzeniami, a w nim cukierki oraz własnoręcznie robione kwiaty. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała a podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Zakończeniem świętowania był wspólny, słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, taniec i życzenia mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie