DZIEŃ RODZINY

Utworzono dnia 18.06.2018

Dnia 9 czerwca 2018 r. obchodzono w naszej szkole Dzień Rodziny. Jest to jednaz ważniejszych uroczystości szkolnych.
    Imprezę rozpoczęliśmy od poloneza, którego zatańczyli uczniowie klas I-III oraz dzieciz punktu przedszkolnego. Po części tanecznej nadszedł czas na montaż słowno–muzyczny,w którym wystąpili uczniowie klasy „0” i przedszkolaki recytując wiersze i śpiewając piosenki. Następnie uczniowie klas I- III zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w przedstawieniu „Jaś i Małgosia”. Mali artyści za swój piękny występ zebrali gromkie brawa publiczności. Na zakończenie pierwszej części obchodów pani dyrektor Katarzyna Lewandowska podziękowała dzieciom i wychowawcom za przygotowanie części artystycznej, a przybyłym tak licznie rodzicom złożyła najserdeczniejsze życzenia. Na rodziców czekała także niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas. Były to medale „Dla najlepszej mamy na świecie” i „Dla najlepszego taty na świecie”.
    Po występach na sali gimnastycznej udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie czekały na dzieci różne atrakcje. Oprócz zawodów sportowych były tory przeszkód, zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorów oraz dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla małych i większych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się także malowanie twarzy. Tradycyjnie w obchodach Dnia Rodziny strażacy z OSP w Moniatyczach zorganizowali zawody dla uczniów oraz ufundowali upominki dla uczestników. W tym roku uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do celu, a to dzięki panu Janowi Urbaniakowi, który udzielał instrukcji i czuwał nad bezpieczeństwem zawodników. Rodzice zadbali także o poczęstunek, by podczas trwania tego święta wszyscy mogli zjeść gorącą kiełbaskę, cukrową watę czy zimne lody.
    To wyjątkowe święto było okazją do wspólnej zabawy oraz do wyrażenia podziękowania rodzicom za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich pociech. Dziękujemy sponsorom, Radzie Rodziców, strażakom z Moniatycz, panu J. Urbaniakowi oraz nauczycielom i pracownikom szkoły
za zorganizowanie tego dnia.