MISTRZOWIE PIŁKI HALOWEJ Z MONIATYCZ

Utworzono dnia 24.03.2019

Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Moniatyczach była we wtorek 12 marca areną zmagań uczestników 15. Halowego Turnieju Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych
o Puchar Przewodniczącego rady Gminy Hrubieszów. Rywalizację z udziałem 9 drużyn wygrali piłkarze ze Szkoły Podstawowej z Moniatycz, którzy oprócz głównego trofeum zdobyli także wyróżnienia indywidualne.  Zdobywcy głównego trofeum pokonali reprezentację Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziekanowie 5:1. Była to jedyna bramka stracona przez drużynę z Moniatycz w całym turnieju. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła SP Moniatycze, drugie - PSP dziekanów, a na trzeciej pozycji zawody ukończyła SP Czerniczyn.
Zwycięska ekipa, prowadzona przez koordynatorkę zawodów p. Danutę Smalej, zagrała
w składzie: Kamil Wymiatał, Sebastian Cebula, Piotr Jastrzębski, Tomasz Trubacz, Jakub Sajdłowski, Michał Sarzyński, Bartłomiej Cebula, Jakub Kozar, Mateusz Szczuc i Paweł Kunicki. Dwaj nasi  piłkarze Kamil Wymiatał i Sebastian Cebula mieli dodatkowe powody do satysfakcji, ponieważ otrzymali także wyróżnienia indywidualne. Zdobywca 18 goli Sebastian Cebula został "królem strzelców", a Kamil Wymiatał, który w cały turnieju puścił tylko jedną bramkę, został najlepszym bramkarzem zawodów. Wtorkowy turniej otworzyła przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów p. Aneta Dąbrowska, a trofea wręczał sekretarz Gminy Hrubieszów p. Robert Palichleb, który reprezentował patrona honorowego zawodów Wójta Gminy Hrubieszów p. Tomasza Zająca.  W oczekiwaniu na podsumowanie zmagań uczestnicy turnieju obejrzeli występ cheerliderek ze SP Moniatycze, które przez całe zawody kibicowały swoim kolegom.