PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Utworzono dnia 28.03.2019

Czwartek 21 marca 2019 rok – według kalendarza pierwszy dzień wiosny. W budynku naszej szkoły było ciekawie i kolorowo! Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych kolorowe, wiosenne dekoracje i gazetki ścienne. Nasi uczniowie przywitali tegoroczną wiosnę przybierając kolory tęczy. Każda klasa wybrała barwę stroju, w którym wystąpili, wraz z wychowawcami. Tego wyjątkowego dnia dzieci z przedszkola przebrały się w różnorodne, kojarzące się z wiosną kolorowe stroje.
Często pierwszy dzień wiosny jest dla uczniów okazją do wagarów. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie po trzech godzinach lekcyjnych „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.
Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Europejski „Sigma” , nauczycieli języków obcych i wychowania fizycznego oraz współpracujących z nimi nauczycieli i wychowawców.
Jak co roku powitaniu wiosny towarzyszył Dzień Samorządności. Na apelu pani dyrektor Katarzyna Lewandowska przekazała uczniom symboliczne klucze do szkoły. Uczniowie z klasy VI wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia lekcyjne.
Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętujemy Dzień Języków Obcych .W tym roku połączyliśmy to święto z Pierwszym Dniem Wiosny. Z tej okazji zorganizowano konkurs wiedzy o Europie, który cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą o Europie i nie tylko realizując w ten sposób swoje zainteresowania. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Marcel Pilarski z kl. VII , II miejsce Aleksandra Tor i Szymon Białek z kl. VII, III miejsce Piotr Jastrzębski z kl. VIII. Uczniowie klasy III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego  przygotowali kąciki państw prezentując kulturę i smaki Rosji, Wielkiej Brytanii i Chin. Każdy miał możliwość obejrzenia i spróbowania wystawionych na stołach potraw charakterystycznych dla danego kraju, a były to m.in. bliny, naleśniki z różnymi dodatkami, ciasteczka z wróżbami, angielska herbatka, ryż do jedzenia pałeczkami. Dodatkową atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był konkurs taneczny, w którym wystąpiły trzy zespoły. Pierwsze miejsce jury przyznało równorzędnie dwóm grupom tanecznym dziewcząt, z klasy III gimnazjum i klasy V, zaś drugie miejsce zajęły dziewczynki z klasy IV.
Najciekawsza część imprezy, na którą wszyscy czekali, miała miejsce na sali gimnastycznej,  gdzie odbyły się rozgrywki w siatkówce dziewcząt i chłopców. Sportową imprezę w ramach projektu edukacyjnego przygotowała grupa uczniów z klasy trzeciej gimnazjum wraz nauczycielem wychowania fizycznego p. A. Kosakowską, opiekunem projektu. W rozgrywkach wzięli udział zespoły dziewcząt i chłopców z klasy VII, VIII i III gimnazjum. Pierwsze miejsce w rozgrywkach wśród chłopców i dziewcząt wywalczyła klasa VIII. Gratulujemy!!!
Na zakończenie udanego dnia pani dyrektor Katarzyna Lewandowska podziękowała wszystkim uczniom za wspaniałą zabawę i wręczyła młodszym dzieciom słodkie upominki a zwycięzcom w konkursach dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uważamy, że takie uroczystości, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej, pokazują jak w sposób fair play można ze sobą rywalizować, a nauczycielom uzmysławiają zdolności uczniowskie, które nie są na co dzień wykorzystywane .