PIŁKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM

Utworzono dnia 10.05.2018

12 i 13 kwietnia 2018r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał wojewódzki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W Turnieju wzięło udział ok. 1500 młodych piłkarzy z województwa lubelskiego. W piłkarskich zmaganiach wzięła udział drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, która wygrała etap powiatowy i reprezentowała powiat hrubieszowski w województwie w kategorii wiekowej U12 chłopców. Udział w zawodach, rywalizacja z najlepszymi na dużym boisku była dla nich fantastyczną zabawą, pełną emocji, a zarazem rozwijającą sportowe pasje i postawy fair play. Dla występujących w nich najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu były one kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Na uczestników rozgrywek czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Finały Wojewódzkie turnieju o Puchar Tymbarku to okazja do wypatrywania prawdziwych perełek z regionu. Zwycięzca etapu wojewódzkiego reprezentować będzie nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie stanie przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.
Skład drużyny chłopców ze SP w Moniatyczach:
1.    Mikołaj Bogucki
2.    Bartłomiej Cebula
3.    Sebastian Cebula
4.    Dawid Kowalczyk
5.    Paweł Kunicki
6.    Michał Oleszczuk
7.    Szymon Nalepa
8.    Kamil Repeć
9.    Mateusz Szczuc
10.    Adrian Zając

Gratulujemy naszej piłkarskiej drużynie wysokiej lokaty w turnieju.
Opiekunem grupy była pani Danuta Smalej.
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Głównym sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 12 lat jest firma Tymbark. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

>>>zdjęcia<<<