POWITANIE WIOSNY

Utworzono dnia 14.04.2018

21 marca 2018 rok – według kalendarza pierwszy dzień wiosny. Hmm, pierwszy dzień wiosny, a za oknem tak szaro, buro i zimno… Ale w budynku naszej szkoły było ciekawie i kolorowo! Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych kolorowe, wiosenne i świąteczne dekoracje oraz gazetki ścienne. Nasi uczniowie przywitali tegoroczną wiosnę przybierając kolory tęczy. Każda klasa wybrała barwę, w której wystąpili, wraz z wychowawcami. Tego wyjątkowego dnia dzieci z przedszkola przebrały się w różnorodne, kojarzące się z wiosną kolorowe stroje. Najczęściej można było spotkać: żabki, motylki, biedronki ,pszczółki, bociany i panie Wiosny.
Często pierwszy dzień wiosny jest dla uczniów okazją do wagarów. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie po czterech godzinach lekcyjnych „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.
Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski , Szkolny Klub Europejski „Sigma” , nauczycieli języków obcych oraz współpracujących z nimi nauczycieli i wychowawców.
Jak co roku powitaniu wiosny towarzyszył Dzień Samorządności. Na apelu pani dyrektor Katarzyna Lewandowska przekazała uczniom symboliczne klucze do szkoły. Uczniowie kl. VI wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia lekcyjne.
Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętujemy Dzień Języków Obcych .W tym roku połączyliśmy to święto z Pierwszym Dniem Wiosny. Z tej okazji zorganizowano konkurs wiedzy o Europie, który cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą o Europie i Unii Europejskiej oraz zdolnościami językowymi, realizując w ten sposób swoje zainteresowania, hobby czy pasje. Nagrodą dla zwycięzców w konkursie był słodki upominek.
Uczennice klasy III gimnazjum przygotowały projekt edukacyjny „Uczniowie nauczycielom". Nauczyciele podzieleni na trzy drużyny mieli za zadanie sprostać wyzwaniom, jakie przygotowali uczniowie. Konkurencje były trudne, zabawne i wymagające sprytu. Zjedzenie pączka na czas, rozpoznawanie smaków, łowienie pianek z wody, zabawa w karetę to atrakcje, które rozbawiły nas do łez. Na zakończenie projektu, nauczycieli czekała niespodzianka, wizyta wesołego klauna. Wszyscy świetnie się bawili i spędzili czas w miłej atmosferze.
Najciekawsza część imprezy, na którą wszyscy czekali, miała miejsce na sali gimnastycznej,  gdzie odbył się  „Wiosenny Turniej w Piłce Nożnej”. Sportową imprezę rozpoczął taniec "Belgijka", w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele. Następnie rozpoczęły się rozgrywki w piłkę nożną chłopców i dziewcząt. Rywalizowały ze sobą drużyny  z klasy VII SP oraz klasy II i III gimnazjum. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna chłopców z klasy VII SP, a w wśród dziewcząt najlepszą okazała się drużyna z klasy II gimnazjum.
Dodatkową konkurencją cieszącą się dużym zainteresowaniem był mecz piłki nożnej między drużyną uczniów „Kałamarze” i drużyną nauczycieli „Bakałarze”. Zgromadzeni na sali uczniowie oraz nauczyciele z zapartym tchem czekali na rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swych kolegów i radośnie wyrażali swój entuzjazm, gdy drużyna zdobywała kolejne gole. Po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji i sportowych zmaganiach zwyciężyła drużyna „ Kałamarzy”. Oba zespoły zebrały gromkie brawa.
Podsumowaniem konkurencji sportowych był występ cheerleaderek ( uczennic z klasy V, VI i VII), które przedstawiły piękny układ taneczny z figurami akrobatycznymi.
Na zakończenie udanego dnia pani dyrektor Katarzyna Lewandowska wręczyła dyplomy i podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za wspaniałą zabawę.
Uważamy, że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej, pokazują jak w sposób fair play można ze sobą rywalizować. Uzmysławiają nauczycielom zdolności uczniowskie, które nie są na co dzień wykorzystywane oraz ukazują, że nauczyciel „nie jest sztywniakiem” i też potrafi się bawić