Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA SZTANDARU SZKOŁY

Utworzono dnia 11.11.2018

Włączając się w liczne uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 07 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach odbyła się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru szkoły. Dzień ten zapisał się w historii naszej placówki jako dzień szczególny i wyjątkowy. Była to dziejowa chwila dla całej społeczności szkolnej. W intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców odprawiona została uroczysta Msza Święta w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła  w Moniatyczach. Eucharystii przewodniczył  Ks. Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej dr Marian Rojek, Ks. Prałat dr Wiesław Galant-kapelan Rodziny Szkół Jana Pawła II w naszej diecezji, Ks. proboszcz Jan Semeniuk, Ks. Dziekan Bogdan Bejgier, Ks. pułkownik Józef Tymczuk, Ks. wikary Tomasz Putkowski.

Podczas nabożeństwa nastąpiło poświęcenie sztandaru, a Biskup w  serdecznych słowach przypomniał postać naszego rodaka Świętego Jana Pawła II i podziękował Panu Bogu za wszystkie łaski. Szczególne ciepłe słowa podczas homilii skierował do uczniów prosząc o pełne, sumienne zaangażowanie w pracę własną dążącą do kształtowania człowieka na wzór naszego patrona Jana Pawła II. Nauczycielom zaś życzył zadowolenia z wykonywanych obowiązków na rzecz dobra uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, poprzedni dyrektorzy szkoły, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, absolwenci, rodzice, nauczyciele, uczniowie, delegacje pocztów sztandarowych i cała lokalna społeczność.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym w tym ważnym dla nas dniu. Waszą obecnością daliście świadectwo przyjaźni, wzajemnego szacunku i poszanowania tradycji.

Czerwiec 2019

Licznik odwiedzin: