Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Utworzono dnia 15.10.2019

Dzień 10 października 2019 r. był dniem długo wyczekiwanym przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. Uczniowie klas I-IV  i Oddziału Przedszkolnego udali się na wycieczkę do Nowej Dęby. Długą podróż umilaliśmy sobie śpiewając wesołe piosenki i opowiadając humorystyczne historyjki. Pomimo, że do świąt jest jeszcze trochę czasu, od razu po przyjeździe poczuliśmy tę niesamowitą magię wchodząc do Fabryki Bombek „ Biliński”. Zwiedziliśmy 
z przewodnikiem całą fabrykę, gdzie obejrzeliśmy wystawy bombek poznając bogaty asortyment. Poznaliśmy materiały i techniki wytwarzania oraz ręcznego zdobienia unikatowych ozdób choinkowych. Kolejnym punktem były warsztaty, w których  mieliśmy okazję samodzielnie ozdobić bombkę dla siebie, co przyniosło nam dużo radości i dumy 
z wykonanej pracy. Każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci indywidualnej bombki 
z wypisanym imieniem. W wielu naszych domach na pewno te  bombki zawisną jako pierwsze na tegorocznych bożonarodzeniowych choinkach. Zrobiliśmy także zakupy aby obdarować wspaniałymi bombkami naszych najbliższych i udaliśmy się w dalszą drogę. 
Kolejnym punktem na trasie wycieczki był Sandomierz. Tutaj na sławnym Rynku spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po tym niezwykle interesującym mieście opowiadając liczne historie i legendy z nim związane. Zwiedziliśmy też Lochy Sandomierskie idąc szlakiem legendarnej Heleny. Mieliśmy okazję zwiedzić również Zbrojownię. Tutaj przywitał nas rycerz przyodziany w prawdziwą zbroję. Chłopcy przekonali się na własnych ciałach ile waży taka zbroja, jak ciężki może być hełm, czy łatwo jest utrzymać miecz? Natomiast dziewczynki zamieniły się na chwilę w barokowe i renesansowe księżniczki zakładając odpowiednie stroje.
Następnie, jak na prawdziwych rycerzy i księżniczki przystało, spacerkiem przeszliśmy do restauracji „ Pod Ciżemką” gdzie zjedliśmy smaczny obiad radośnie dzieląc się wrażeniami. Zakupiliśmy sandomierskie pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną do domu, mając nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócimy.

GALERIA

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 170

W tym miesiącu: 24

W poprzednim miesiącu: 848

Wszystkich: 18223

bip