WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

Utworzono dnia 29.04.2018

Dnia 19 kwietnia 2018r., kiedy nasi starsi koledzy zmagali się na egzaminie gimnazjalnym z zadaniami matematyczno-przyrodniczymi, uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej wraz z opiekunami: p. J. Bełz, p. J. Łopocką, p. A. Nocek i ks. T. Putkowskim udali się na wycieczkę do Zamościa.
         Pierwszym punktem naszego wyjazdu było udanie się do kina „Stylowy” na oglądanie filmu „Cudowny chłopak”. Była to wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu, które mogą spotykać w życiu codziennym każdego z nas. Przecież każdy z nas jest inny, zarówno pod względem wyglądu, koloru skóry, czy charakteru, co nie znaczy gorszy. Każdy z nas ma swoje pasje, zainteresowania dzięki, którym staje się ciekawym i interesującym człowiekiem.
        Po około dwugodzinnym seansie udaliśmy się na zajęcia edukacyjne do Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. Pani prowadząca zajęcia opowiadała nam o różnych gatunkach kotów, tych mniejszych i tych całkiem dużych, żyjących na poszczególnych kontynentach oraz takich które możemy spotkać w zamojskim zoo. Atrakcją zajęć były zadawane przez prowadzącą pytania, które nagradzane były małymi upominkami np. widokówką, zakładką do książki, folderem informacyjnym itp. Na koniec zajęć mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę. Następnie ruszyliśmy na zwiedzanie zoo z panią przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała nam o wybranych gatunkach zwierząt. Najbardziej podobały się nam małpy, pewnie dlatego, że tak jak one lubimy leniuchować i robić psikusy.

Na koniec wycieczki udaliśmy się do Mc Donaldsa, aby zjeść posiłek i ochłodzić się lodami. To była ciekawa lekcja przyrody, a zarazem  mile spędzony czas z rówieśnikami.

Uczestnicy wycieczki

>>>GALERIA<<<