XIV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY HRUBIESZÓW

Utworzono dnia 02.03.2018

Włączając się w obchody i chcąc uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległści przez Polskę w dniu 27.02.2018r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II Moniatyczach XIV Turniej Halowej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów. W hali sportowej naszej szkoły spotkało się 8 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy Hrubieszów z Kobła, Ślipcza, Czerniczyna, Szpikołos, Husynnego, Stefankowic, Mienian i Moniatycz.
      Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, każdy z każdym. Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, poświęceniem i sprawnością a także przestrzeganiem zasad fair play. Każdy rozgrywany mecz przynosił wiele emocji grającym zawodnikom i niezapomniane wrażenia kibicom. Prowadzona była także klasyfikacja na najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju.
    Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek i przestrzeganiem zasad gry w halową piłkę nożną czuwał sędzia główny p. Tadeusz Przyczyna.
Każda z drużyn wywalczyła piłkę treningową oraz dyplom, a najlepsze drużyny tegorocznego turnieju otrzymały także puchary. Nagrody ufundował Wójt Gminy Hrubieszów p. Jan Mołodecki i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów p. Jerzy Fedorczuk.
    Królem Strzelców Turnieju został Sebastian Oleszczuk, uczeń z SP w Moniatyczach (14 bramek), a Najlepszym Bramkarzem Wiktoria Pokrywka uczennica z SP w Czerniczynie. Obydwoje otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.
Puchary i dyplomy za zwycięstwo w Turnieju otrzymały następujące drużyny: miejsce I – SP Moniatycze, miejsce II – SP Czerniczyn i miejsce III - SP Mieniany.
Rywalizację drużyn podczas tegorocznego turnieju umiliły cheerleaderki z SP Moniatycze przygotowanym układem gimnastyczno-tanecznym, który wzbudził wiele emocji i aplauz publiczności.
       Uczestnicy turnieju mieli okazję poznania swoich możliwości, nawiązania relacji koleżeńskich oraz podjęcia zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play.     Zwycięska drużyna grała w następującym składzie: Kamil Wymiatał, Tomasz Trubacz, Sebastian Cebula, Sebastian Oleszczuk, Michał Sarzyński, Jakub Sajdłowski, Mateusz Szczuc, Jakub Kozar, Paweł Kunicki, Piotr Jastrzębski.