ZABAWA CHOINKOWA

Utworzono dnia 29.01.2019

Choinka szkolna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. 26 stycznia 2019 roku na zabawę choinkową do szkoły licznie przybyli uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy wsi i sąsiednich miejscowości. Impreza rozpoczęła się dyskoteką, podczas której zabawę umilali i uatrakcyjniali animatorzy ze Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Wszyscy uczniowie mogli też liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców .
Szczególnie miło zostało przyjęte przez wszystkich zebranych przedstawienie   o tematyce świątecznej przygotowane przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego, którego opiekunem była p. J. Mróz. Zespół realizujący projekt to: E. Drozda, P. Drozda, A. Owsik, W. Wojciaszek, D. Brzeski, P. Łopocki i G. Knapiński. Uczniowie wykazali się doskonałym talentem aktorskim, wokalnym i tanecznym wzbudzając na twarzach zebranych, a zwłaszcza najmłodszych radość i zachwyt. Mikołaj, Pani Mikołajowa i Elfy idealnie wpasowali się w jeszcze świąteczny klimat    i pogodę panującą za oknem. Radość dopełniły prezenty, które wręczył uczniom przedszkola i klas I-III Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami elfami. Po wręczeniu prezentów i wspólnym tańcu najmłodsi uczniowie we wspaniałych nastrojach udali się do domów. Starsi natomiast bawili się do późnych godzin wieczornych przy muzyce, którą serwował im DJ.

J. Mróz