SUKCESY MATEMATYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się 22. edycja Konkursów Matematycznych „Szpak” i „Zagimak”, organizowanych przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Zamościu.

 

„Szpak” i „Zagimak” jest trzyetapowym konkursem skierowanym do zainteresowanych matematyką uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkursy te mają na celu kształcenie umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, matematycznego analizowania zjawisk oraz wytrwałości w rozwiązywaniu zadań trudnych i problemowych.
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, jak co roku wzięli udział w wymienionych konkursach.
Tytuł finalisty otrzymali:

Aleksandra Tor uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej w konkursie „Szpak”

Jakub Szymański uczeń klasy drugiej Gminnego Gimnazjum w konkursie „Zagimak”

Uczniów do konkursu przygotowywały: p. Aneta Nocek i p. Elżbieta Zając.
Oli i Kubie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

 

Komentowanie zamknięte.