WYBORY DO SAMORZĄDU

2 października 2017 r. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedzała dwutygodniowa kampania wyborcza. Klasy druga i trzecia gimnazjum typowały spośród siebie po trzech kandydatów, zaś kl. IV-VII szkoły podstawowej po dwóch kandydatów. Uczeń ubiegający się o to stanowisko w Samorządzie Uczniowskim powinien:

1. być śmiały, odważny, przebojowy, pomysłowy, dowcipny,
  2. umieć współpracować w grupie,
  3. umieć podejmować decyzje, negocjacje,
  4. chętnie działać na rzecz uczniów,
  5. posiadać ocenę co najmniej bardzo dobrą z zachowania,
  6. nie mieć problemów w nauce.

Kandydaci z poszczególnych klas, wytypowani przez Samorządy Klasowe, przedstawili swoje „programy wyborcze” na plakatach, które wywieszono na korytarzu szkolnym. Padały różne obietnice np. zwiększenia liczby dyskotek w szkole, pojawienia się dnia bez kartkówek i sprawdzianów, dzień jubilata itp.
W dzień wyborów każdy wyborca mógł zagłosować na swojego kandydata. Porządku pilnowała komisja wyborcza, a nad wszystkim czuwał mąż zaufania.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego przedstawiają się następująco:

1. Kacper Sobowicz kl. III gimnazjum 21 – głosów
  2. Katarzyna Repeć kl. III gimnazjum – 20 głosów
  3. Aleksandra Tor kl. VI – 11 głosów
  4. Alicja Waszyńska kl. III gimnazjum – 10 głosów
  5. Kamil Wymiatał kl. VII – 8 głosów
  6. Daria Chmielewska kl. II gimnazjum– 6 głosów
  7. Kinga Kowalczuk kl. V – 6 głosów
  8. Emilia Brzeska kl. VII – 6 głosów
  9. Amelia Owski kl. II gimnazjum – 4 głosy
  10. Paweł Łopocki kl. II gimnazjum – 3 głosy
  11. Małgorzata Ferenc kl. VI – 3 głosy
  12. Emilia Lesiuk kl. IV – 3 głosy
  13. Karolina Muzyczuk kl. V – 2 głosy

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach został Kacper Sobowicz, zastępcąKatarzyna Repeć, zaś sekretarzem –  Aleksandra Tor.